Fenbilimleri.net | Fen Bilimleri İçerikleri
Sitemizin alt kısmından yorum yazarak ve sitemizi arkadaşlarınız ile paylaşarak bize destek olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Geleneksel Çocuk Oyunlarına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Milli Eğitim Bakanlığı, geleneksel çocuk oyunlarına yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bakanlık son olarak Geleneksel Çocuk Oyunu videolarını EBA sistemine yükledi. Bu adımın amacı, çocukların milli ve kültürel değerlerle buluşmalarını sağlamak ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmaktır.

Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu EBA Platformunda

Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu EBA Platformunda

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen 100 geleneksel çocuk oyununun nasıl oynandığını içeren “Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu” videoları, işaret dili eklenerek Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) yüklendi. Öğrenciler, bu videolar aracılığıyla geleneksel oyunları öğrenirken aynı zamanda işaret diliyle de tanışma fırsatı bulacaklar.

Okullarda Geleneksel Çocuk Oyunlarına Yeniden Yer Açılıyor

Okullarda Geleneksel Çocuk Oyunlarına Yeniden Yer Açılıyor

Millî Eğitim Bakanlığı, çocukların gelişimine katkı sağlamak amacıyla okullarda geleneksel çocuk oyunlarına daha fazla yer verilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Okul bahçeleri ve diğer uygun alanlarda çocuk oyunlarına yönelik fiziki düzenlemeler yapılarak, öğrencilerin bu oyunları oynayabilecekleri ortamlar oluşturuluyor.

Kütüphane ve Obezite Konuları: Geleneksel çocuk oyunlarıyla ekran bağımlılığı ve obezite gibi sorunlarla mücadele edilmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda, tüm illerde özellikle bahar aylarında geleneksel çocuk oyunları şenlikleri düzenlenerek çocukların sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde vakit geçirmeleri teşvik ediliyor.

Haber Kaynağı: BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı

Bu site BSHA abonesidir | www.bsha.com.tr

Etiketler:

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarken dikkatli olun. Yorumlar yönetici onayından geçmektedir.

Top Post Ad

Below Post Ad

Ads Area